PKI портал > PKI Документация > Windows > Настройка на Windows да показва скрити файлове и директории, и файловите разширения

Средно време за изпълнение на инструкциите от начинаещ потребител: ~ 10 минути

2. Инструкции

За да можете да изпълнявате процедурите, включени в документацията в този сайт, трябва да направите така, че да може да виждате скритите файлове и директории, а така също и файловите разширения. Всички тези обекти, по подразбиране, са скрити от потребителя.

2. Инструкции

Отворете файловия мениджър на Windows. Натиснете върху "File" (1) и в зависимост от това дали се натиснали с мишката върху директория преди това или не, трябва да натиснете:

• натиснете "Options" (2)

• или

• натиснете "Change folder and search options" (2)

(което от двете имате). В прозореца, който ще се отвори, влезте в секция "View". По подразбиране, там е избрано "Don't show hidden files, folders, and drives" (това скрива служебните файлове и директории) и маркирано "Hide extensions for known file types" (последното скрива файловите разширения):

За да направите така, че да виждате скритите файлове и директории, и разширенията на файловете, изберете "Show hidden files, folders, and drives" (1), размаркирайте "Hide extensions for known file types" (2), натиснете бутона "Apply" (3) и накрая "OK" (4):

Последна актуализация: 03 юли 2019

2019 УЦИКТ, Софийски Университет